Wspomnienia z 30 lat życia Festynu [ środa, 26.05.2010 ]

Ponieważ „Piegus” stał się już niejako tradycją Elbląga postanowiliśmy zapytać jego mieszkańców o ich wspomnienia, opinię na temat tego przedsięwzięcia. Na początek kilka z nich:

- Czym jest dla mnie Piegus? Wspomnieniem wakacji z dzieciństwa. Pamiętam, że zawsze na Piegusie myślałam, że zaraz skończę szkołę i nastaną tak upragnione wakacje.
Anna N. 21 lat

- W dzieciństwie bardzo uwielbiałam chodzić na piegusa. Bardzo cieszyły mnie wszelkiego rodzaju zabawy i konkursy. Do brania udziału w tych konkursach zachęcały mnie nagrody jakie można było uzyskać, myślę, że taki rodzaj zabawy jest bardzo dobry dla całych rodzin, gdyż cala familia może aktywnie razem spędzić czas.
Milena G. 18 lat

- No nie wiem. Jako mały chłopiec byłem tam z tatą ze dwa razy. Irytowało mnie towarzystwo, niezorganizowanie, tłum ludzi, czułem się obco, niepewnie. Ale dobrze to wspominam, bo mogłem być przy tacie, nawet coś wygrałem.
Oskar B. 19 lat

- Piegus to jedna z najciekawszych rzeczy którą wspominam ze swojego dzieciństwa. Był to nie tylko czas, który można było spędzić z przyjaciółmi, ale także była to świetna okazja by sprawdzić swoje umiejętności np.: wspinając się na drzewa.  Z niecierpliwością czekałem na każdy czerwiec by ponownie móc wybrać się tam z paczką znajomych. Bardzo polecam to dzieciom i ich rodzicom. Gdy będę miał swoje na pewno zabiorę je na tę imprezę.
Darek Sz. 21 lat

- Piegus- festyn zorganizowany przez harcerzy z okazji Dnia Dziecka. Za każdy udział w festynie dostawało się piegusa. Im więcej piegusów tym były lepsze nagrody. Bardzo lubię chodzić tam z moją córeczką bo może tam się wykazać w grach, zawodach i ma z tego dużą radość i satysfakcję. Trudności w przeszkodach zorganizowane przez harcerzy są najbardziej popularną dyscypliną sportu.
Kasia B. 30 lat

Pozostałe wydarzenia

Patroni medialni:

Partnerzy:

ZHP, Hufiec Elbląg, ul. Portowa 2, 82-300 Elbląg e-mail: elblag@zhp.pl
Wykonanie: AR CONTACT
Historia Przyjaciele Galeria Do pobrania Wspomnienia Konkursy Dla mediów Kontakt Program Zostań sponsorem Mapa festynu Zgłoś krainę