Historia

Ponad 34 lata minęły jak jeden dzień... Nie będzie tak prosto dokładnie spisać całą historię naszego festynu dla dzieci „W krainie króla Piegusa". Jedyna inicjatywa w Polsce organizowana przez dzieci dla dzieci! Jako Harcerska Służba Informacji działająca w naszym elbląskim hufcu postaramy się jak najdokładniej przybliżyć Wam dzieje Piegusa. Festyn był organizowany nie tylko w Elblągu i nie tylko dla dzieci z naszego miasta. Między innymi odwiedził Bieszczady, harcerze organizowali go także dla Polonii amerykańskiej i francuskiej. Jego historia jest ciekawa i niezwykle barwna...


W tym roku mija 35 lat od zorganizowania przez elbląski hufiec festynu „W krainie króla Piegusa". Skąd się wziął pomysł na tak oryginalną inicjatywę? Wszystko przywędrowało do nas z okolic Kaliningradu. Elbląscy harcerze podczas obozu w Obwodzie Kaliningradzkim wzięli udział w bardzo podobnym przedsięwzięciu i właśnie to ich zainspirowało.

Kiedy wróciliśmy do naszego miasta postanowiliśmy zorganizować festyn dla dzieci z okazji międzynarodowego święta młodych - mówią organizatorki pierwszego "Piegusa" dh. Jolanta Lewandowska i dh. Magdalena Roman.

Jednym z pierwszym problemów, który napotkali organizatorzy była, co ciekawe nazwa dla festynu. Maciuś I, czy Piegus? Wygrał pomysł dh. Chrabąszcza, tym samym jego propozycja wizerunku króla Piegusa towarzyszy nam po drobnych modyfikacjach do dziś...Patroni medialni:


Partnerzy:

ZHP, Hufiec Elbląg, ul. Portowa 2, 82-300 Elbląg e-mail: elblag@zhp.pl
Wykonanie: AR CONTACT
Historia Przyjaciele Galeria Do pobrania Wspomnienia Konkursy Dla mediów Kontakt Program Zostań sponsorem Mapa festynu Zgłoś krainę