Dla mediów

Festyn rodzinny „W Krainie Króla Piegusa” jest imprezą cykliczną, organizowaną przez Hufiec Elbląg ZHP oraz inne instytucje i organizacje z okazji Dnia Dziecka. Impreza, jak do tej pory jedyna tego typu w naszym kraju,  odbyła się już 34 razy.

 

1 czerwca 2014 roku w elbląskim Parku Modrzewie odbędzie się kolejna, jubileuszowa -  35. edycja festynu, który rozświetli twarze najmłodszych elblążan. Wpisało się już w tradycję, że „Piegus” (skrót nazwy festynu) rozpoczyna się o godz. 12:00, a kończy o godz. 15:00. Corocznie skupiamy w jednym miejscu ok. 20 000 dzieci, młodzieży i dorosłych. W tym roku również planujemy  odnieść taki sukces.

Innowacyjnością tej imprezy jest jej zmienna tematyka. Fabuła pozostaje ta sama, zmienia się natomiast temat przewodni i otoczka całej imprezy. W tym roku Piegus zaprasza dzieci do bajkowej krainy.

Nie zabraknie orszaku Króla, który wyrusza aby rozpocząć całą zabawę! Nie zabraknie też odpowiedniego muzycznego nastroju.

W każdej z krainek będą odbywały się różnorakie konkurencje manualne, sprawnościowe, umysłowe i inne. Jest to najlepsza forma realizowana w pracy metodycznej ZHP od wielu lat. Jak corocznie, tego właśnie dnia dzieci poprzez zabawę zdobywają walutę obowiązująca w krainie Króla Piegusa -  tzw. piegusy i w tym właśnie dniu same decydują,  jak je zagospodarują. Waluta ta wymieniana jest na nagrody rzeczowe (przeważnie zabawki, np. lalka – 5 piegusów, piłka – 8 piegusów)  w specjalnych sklepikach rozmieszczonych w parku. Sklepiki, podobnie jak planety, podzielone będą ze względu na wiek. W czasie festynu rozdanych zostanie 4000 nagród – niekiedy może być to jedyny podarunek, jaki dzieci otrzymają z okazji Dnia Dziecka.


Odbiorcy to mieszkańcy: Elbląga i okolic, sąsiednich miast: Stegna, Krynica  Morska, Tolkmicko, Suchacz. 

W razie jakichkolwiek pytań proszę o kontakt telefoniczny z dh. Kamilą Niewinowską - rzecznik festynu, k.niewinowska@elblag.zhp.pl, tel. 609749460

Patroni medialni:


Partnerzy:

ZHP, Hufiec Elbląg, ul. Portowa 2, 82-300 Elbląg e-mail: elblag@zhp.pl
Wykonanie: AR CONTACT
Historia Przyjaciele Galeria Do pobrania Wspomnienia Konkursy Dla mediów Kontakt Program Zostań sponsorem Mapa festynu Zgłoś krainę